Make your own free website on Tripod.com

صفحه های مرتبط

 

  صفحه اصلی > کار با محیط های برنامه نویسی > نصب Visual Studio.Net

   

 > محيط جامع برنامه نویسی C#Builder      

   C#Builder چيست؟

   نصب C#Builder

   شروع پروژه با C#Builder

   شمایی از محيط C#Builder
 

>  محيط برنامه‌ نویسی Visual Studio.Net  
 
 نصب Visual Studio.Net

قسمت اول

نصب Visual Studio.Net

قسمت دوم

 
 

 نصب محيط  Visual Studio.Net قسمت دوم

پس از انتخاب نصب محيط VS.Net، صفحه باز شده و از شما شماره سريال برنامه و مشخصات فردي را درخواست مي‌نمايد. پس از واردن كردن اين اطلاعات، بر روي گزينه Continue كليك كنيد. در اين مرحله صفحه اصلي مربوط به انتخاب گزينه‌ها و ابزارهاي مختلف جهت نصب محيط VS.Net ظاهر مي‌گردد. 

در اين صفحه، قسمتهاي مختلفي مشاهده مي‌شود كه به توضيح هر يك از آنها خواهیم پرداخت. در قسمت چپ، امكان انتخاب نصب زبانهاي مختلف برنامه‌سازي نظير Visual C++.Net، Visual Basic.Net و Visual C#.Net وجود دارد. در صورتيكه تنها مي‌خواهيد #C بر روي سيستم شما نصب گردد، تيك كنار زبانهاي برنامه‌سازي ديگر را برداريد. ابزارهاي متنوع ديگري نيز از قبيل Crystal Report و Server Components نيز در اينجا وجود دارند كه در صورت تمايل مي‌توانيد آنها را انتخاب كنيد. Crystal Report نرم‌افزاري است كه با استفاده از آن به سادگي مي‌توانيد در برنامه‌هاي خود گزارش گيري كرده و فرمهاي مختلفي از گزارشات را ايجاد نماييد. توصيه مي‌ شود در صورتيكه تنها مي‌خواهيد Visual C#.Net بر روي سيستم شما نصب گردد، ساير ابزارها و امكانات مربوطه را نصب نماييد. در آخرين قسمت، گزينه‌اي تحت عنوان Documentation قرار دارد كه همان MSDN و فايلهاي Help مربوط به محيط VS.Net و زبان‌هاي برنامه‌سازي مرتبط با آن است. در صورت تمايل مي‌توانيد اين گزينه‌ها را نيز براي نصب بر روي سيستم خود انتخاب نماييد. توجه كنيد كه انتخاب اين گزينه‌ها، حدود 1.3 گيگابايت از فضاي هارد ديسك شما را اشغال خواهد كرد. پس درصورتيكه نيازي به آنها نداريد از نصب آنها خودداري نماييد.

ليست مولفه‌ها و ابزارهاي قابل نصب بشرح زير مي‌باشد :

1- Language Tools : در اين شاخه مي‌توانيد زبان يا زبانهاي مورد نظر را انتخاب نماييد. همانطور كه قبلاً نيز گفته شد اين زبانها در اين نسخه از VS.Net شامل VC++.Net، VB.Net و VC#.Net مي‌باشند.

2- Enterprise Development Tools : شامل ابزارها و مولفه‌هاي  جانبي كه براي محيط VS.Net در نظر گرفته شده‌اند. اين شاخه خود شامل زير شاخه‌هاي زير است :

1-2- Visual Studio Enterprise Templates : Template هاي مختلف براي محيط VS.Net

2-2- Visual Studio SDK : شامل ابزارهاي مختلفي جهت اضافه كردن ويزادها و ابزارهاي جديد و شخصي به محيط VS.Net. با استفاده از ابزارهاي اين شاخه مي‌توان به عنوان مثال فايلهاي Help براي برنامه خود ايجاد نماييد و آنرا به محيط برنامه خود بيفزاييد.

3-2- Enterprise Samples : مثالهاي نمونه‌اي كه توسط VS.Net توليد شده‌اند.

4-2- Application Center Test : اين ابزار بر روي ويندوزهاي 2000، XP و Advance Server 2003 و يا ويندوزهاي مشابه نصب شده و امكان كنترل و جمع آوري اطلاعات مربوط به كارآيي و عملكرد برنامه‌هاي تحت وب را به شما مي‌دهد. با استفاده از اين ابزار امكان شبيه‌سازي برنامه تحت وب شما فراهم مي‌شود و مي‌توانيد برنامه‌هاي تحت وب خود را قبل از ارسال بر روي وب، بر روي كامپيوتر خود تحت شرايط مختلف تست نماييد.

5-2- Visual Studio Analyzer : با استفاده از اين ابزار، امكان آناليز كارآيي برنامه، پياده كردن خطاها، و درك ساختار برنامه‌هاي توزيع شده (Distributed) براي شما فراهم مي‌گردد. با استفاده از اين ابزار مي‌توانيد اطاعات مربوط به تمام رخدادهاي برنامه را جمع‌آوري نماييد. بطور ويژوال مشاهده كنيد كه برنامه توزيع شده شما چگونه عمل مي‌كند و برنامه جهت جمع‌‌آوري رخدادهاي برنامه تان ايجاد نماييد.

3- Net Framework SDK. : مرجع كاملي براي استفاده ازNetFramework. كه شامل مثالهاي عملي نيز مي‌باشد.

4- Crystal Report For Visual Studio.Net : با استفاده از اين برنامه بسيار مفيد مي‌توانيد فرمها و ابزارها متنوعي جهت ايجاد گزارش از برنامه‌هايتان ايجاد نماييد.

5- Tools For Redistributing Applications : اين شاخه حاوي زير شاخه‌هاي زير است:

1-5 - Graphic Library : مجموعه‌اي شامل فايلهاي تصويري، آيكون و cursor جهت توسعه و ايجاد محيط‌هاي گرافيكي و GUI.

2-5- Redistributable Merge Modules : ماژول‌هاي لازم جهت نصب صحيح ابزارهاي اين قسمت.

6- Server Components : مولفه‌هاي لازم جهت تبديل كامپيور شما به Server و يا Client. براي مثال اين مولفه‌ها براي توليد و تسعه نرم‌افزارهاي تحت وب و سرويس‌هاي وب بر روي كامپيوتر شما لازم هستند.

7- SQL Server Desktop Engine : ابزاري از خانواده SQL كه مي‌توانيد بوسيله آن نرم‌افزارهاي مخصوص پايگاه داده ايجاد نماييد.

8- Documentations : شامل مستندات و فايلهاي Help و همچنين MSDN مربوط به VS.Net.

در سمت راست صفحه نيز مي‌توانيد محل نصب برنامه را تعيين كنيد. فضاي مورد نياز براي نصب گزينه‌هاي انتخاب شده نيز، در اين قسمت به شما نشان داده مي‌شود. در صورتيكه مسيري را كه براي نصب انتخاب نموده‌ايد، داراي فضاي كافي براي نصب تمامي مولفه‌هاي انتخاب شده نباشد، بر روي درايو هارد ديسك شما علامت ضربدر قرمزي ديده مي‌شود كه نشان دهنده آنست كه بر روي درايو مورد نظر، فضاي كافي وجود ندارد. پس از انجام اين مراحل گزينه !Install Now را انتخاب كنيد تا نصب برنامه آغاز گردد.

 

در حين عمل نصب برنامه، پيغامهايي منبي بر تعويض CD موجود در درايو نشان داده خواهند شد كه مي‌بايست در اين هنگام، CD مورد نظر را درون درايو خود قرار دهيد.
پس از اتمام عمل نصب برنامه، صفحه ای ظاهر مي‌شود که در آن باید گزينه Done را انتخاب نمایید .پس از آن صفحه زیر ظاهر مي‌شود كه در آن گزينه ‌3 يعني Service Release بصورت فعال ديده مي‌شود. اين گزينه مربوط به مشاهده آپديت‌ها و تغييرات جديدي است كه براي محيط VS.Net وجود دارد و شما را به سايت Microsoft هدايت خواهد كرد. با انتخاب گزينه Exit عمل نصب به پايان خواهد رسيد.


پس از اتمام مراحل نصب، مي‌توانيد Visio و Source Safe را نيز بر روي كامپيوتر خود نصب نماييد. نصب اين دو برنامه بسيار ساده و شبيه به برنامه‌هاي عادي است. توجه نماييد كه از Visio موجود در پك Office نمي‌توان براي محيط VS.Net استفاده كرئ، از اينرو آندسته از افرادي كه مي‌خواهند تحت .Net با Visio كار كنند، حتماً بايد نسخه مخصوص VS.Net را تهيه نمايند.
 

ابتدای صفحهF

Back

  صفحه اصلی
    C# آموزش
    مفاهیم شی گرایی
    برنامه های نمونه
    کار با محیط
    معرفی کتاب
    نقشه سایت
    درباره ما
     
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
                               
[صفحه اصلی] [آموزش #C] [مفاهیم شی گرایی] [برنامه های نمونه] [کار با محیط] [معرفی کتاب] [نقشه سایت] [درباره ما]