Make your own free website on Tripod.com

صفحه های مرتبط

 

  صفحه اصلی > کار با محیط های برنامه نویسی > نصب C#Builder

   

 > محيط جامع برنامه نویسی C#Builder      

   C#Builder چيست؟

   نصب C#Builder

   شروع پروژه با C#Builder

   شمایی از محيط C#Builder
 

>  محيط برنامه‌ نویسی Visual Studio.Net  
 
 

نصب Visual Studio.Net

قسمت اول

نصب Visual Studio.Net

قسمت دوم

 
 

   نصب C# Builder

در اين قسمت اطلاعاتي راجع به نصب برنامه در اختيار شما قرار خواهد گرفت. نسخه Enterprise نرم‌افزار ،C#Builder بر روي دو CD ارائه شده است. CD اول مربوط به خود برنامه  و CD دوم برنامه‌هاي و محصولات جانبي مرتبط با C#Builder است. پس از قرار دادن CD شماره 1 درون CD-ROM، صفحه‌اي همانند شكل زير ظاهر مي‌گردد.

پس از باز شدن اين صفحه بر روي گزينة Install Products كليك كنيد تا صفحه‌اي همانند شكل زير نمايان گردد.‌ (نكته : توجه نماييد كه در صورتيكه داراي دو CD-ROM بر روي سيستم خود هستيد ، براي اجراي برنامه و نصب آن حتماً از اولين CD-ROM موجود بر روي سيستم خود استفاده نماييد در غير اينصورت نمي‌توانيد برنامه را نصب نماييد و پس از كليك بر روي گزينه‌هاي نصب هيچ اتفاقي رخ نداده و پيغام خطايي ظاهر مي‌شود.)

حال با انتخاب اولين گزينه "Borland C#Builder for Microsoft .Net Framework" نصب برنامه آغاز مي‌شود. ساير گزينه‌ها مربوط به برنامه‌ها و ابزارهاي جانبي است كه به همراه C#Builder عرضه شده‌اند و پس از نصب برنامه مي‌توانيد آنها را نيز نصب كنيد.

نكته : در صورتيكه پس از كليك كردن بر روي گزينة اول جهت نصب برنامه با پيغام خطايي بشكل :

"The 'Prereqs.exe' application could not be located. Please insert the other disk and press OK to continue"

مواجه شديد، CD برنامه را در درايو ديگر خود قرار دهيد.

 قبل از نصب C#Builder لازم است تا موارد زير نيز بر روي سيستم شما نصب شده باشند :

 1) Net Framework.

 2) Net Framework SDK.

 3) Internet Explorer 6 with SP1

 4) IIS جهت اجراي برنامه‌هاي ASP.Net

 5) Microsoft Visual J#.Net

در صورتيكه اين برنامه‌ها بر روي سيستم شما وجود نداشته باشند، برخي از آنها را مي‌توانيد از روي CD نصب برنامه نصب نماييد. بعنوان مثال .Net Framework و .Net Framework SDK و نيز J#.Net بطور خودكار نصب مي‌شوند. اما در صورتيكه IIS بر روي سيستم شما نصب نيست بايد با استفاده از CD نصب ويندوز XP (در صورتيكه از ويندوز XP استفاده مي‌كنيد.) آنرا بر روي سيستم خود نصب نماييد. براي نصب IIS وارد Control Panel شويد و گزينة Add/Remove Windows Components را انتخاب نماييد. سپس صفحه‌اي باز مي‌شود كه در آنجا مي‌توانيد اجزاي مختلفي را به ويندوز خود بيفزاييد.(البته نصب IIS تنها درصورتي ضروري است كه مايل به برنامه نويسي تحت ASP.Net باشيد.)

اگر Net Framework. و SDK را بر روي سيستم خود نداريد، در ابتداي نصب از شما سوالي مبني بر نصب اين دو پرسيده مي‌شود، با انتخاب گزينة Yes اين دو براي شما نصب خواهند شد.

 پس از اتمام نصب Net Framework. و J#.Net نوبت به نصب C#Builder مي‌رسد. براي نصب برنامه سه گزينه در پي رو خواهيد داشت : Typical، Minimum و Custom. در صورتيكه گزينه Typical را انتخاب نماييد اكثر قسمتها و اجزاي برنامه بر روي سيستم شما نصب خواهند شد. انتخاب Minimum تنها آن قسمت از برنامه را نصب مي‌نمايد كه براي اجراي محيط و توليد نرم‌افزار ضروري است و در نهايت با استفاده از گزينة Custom مي‌توانيد تك تك اجزاي قابل نصب بر روي سيستم را مشاهده و سپس در صورت تمايل آنها را نصب نماييد. يك توصيه به دوستان اينست كه در اگر با اجزاي اين محيط آشنايي چنداني نداريد گزينة Typical را انتخاب نماييد. انتخاب گزينة Minimum بدترين حالت نصب برنامه است چراكه بسياري از امكانات اين محيط نصب نخواهند شد. نظر شخصي من نصب برنامه با استفاده از گزينه Custom است. اگر برنامه را بصورت Custom نصب مي‌كند، توصيه مي‌كنم تا تمامي امكانات موجود را براي نصب انتخاب نماييد. از جمله جالب ترين اين امكانات Code Visualization است كه بوسيلة اين مولفه قادر خواهيد بود تا دياگرام UML برنامه خود را در حين طراحي و ساخت نرم‌افزار مشاهده نماييد. پس از انتخاب اين مولفه صفحه‌اي مطابق با شكل زير ظاهر مي‌گردد كه مربوط به نرم‌افزار‌ها و يا مولفه‌هاي جانبي هستند كه بهمراه C#Builder عرضه شده‌اند. البته توجه نماييد اين مولفه‌ها بسته به نوع بسته نرم‌افزاري C#Builder متفاوت خواهند بود. در نسخة Enterprise بيشترين تعداد برنامه‌ها و مولفه‌هاي جانبي وجود دارند. (البته در ايران فقط نسخة Enterprise موجود است كه در ضمن بهترين بستة نرم‌افزاريC#Builder است.)

نكته ديگري كه لازم است در اينجا به آن اشاره كنم در مورد نصب Borland Janeva است. اگر بر روي سيستم خود يكي از كامپايلرهاي جاوا نظير Microsoft J++ و يا Borland JBuilder را داريد، توجه نماييد تا در هنگام نصب Janeva صفحه‌اي باز مي‌شود و از شما درباره تنظيم كردن JRE سوالاتي مي‌پرسد و شما بايد از ميان سه گزينه موجود يكي را انتخاب نماييد. اگر با تنظيمات JRE بطور كامل آشنايي نداريد گزينه Don't configure JRE را انتخاب نماييد زيرا در برخي موارد تنظيم JRE در اين مرحله باعث ايجاد تغييراتي در محيط اجرايي كامپايلر جاوا شده و در هنگام اجراي كامپايلر جاوا با خطاهايي نظير JRE Failed to initialize و يا JITD ERROR و نظاير آن مواجه خواهيد شد. چون بازگرداندن سيستم با حالت قبلي بسيار دشوار بوده و نياز به تخصص تكنيكي فراوان دارد توصيه مي‌شود در صورت نداشتن چنين تخصصي از گزينه سوم جهت نصب استفاده كنيد چون تنظيم JRE در اين مرحله حتي باعث ايجاد Restore Point در ويندوز نيز نخواهد شد!!!!

 در اينجا نصب برنامه به پايان مي‌رسد  و مي‌توانيد آنرا اجرا نماييد. اگر مايل به نصب ساير برنامه‌هاي جانبي ابشيد مي‌توانيد CD شماره يك برنامه را مجددا راه‌اندازي كرده و در قسمت نصب، برنامه‌هاي موجود را براي نصب انتحاب نماييد.

ابتدای صفحهF

Back Next

  صفحه اصلی
    C# آموزش
    مفاهیم شی گرایی
    برنامه های نمونه
    کار با محیط
    معرفی کتاب
    نقشه سایت
    درباره ما
     
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
                               
[صفحه اصلی] [آموزش #C] [مفاهیم شی گرایی] [برنامه های نمونه] [کار با محیط] [معرفی کتاب] [نقشه سایت] [درباره ما]